Genel
BMC Karasu’ya Geliyor

BMC Karasu’ya Geliyor

Savunma sanayii araçları üretiminin yapılacağı BMC fabrikasının temel atılma töreni 15 Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşmiştir. Fabrika inşaatının bitiş tarihi olarak 2023 yılı belirlenmiştir.
Türkiye’nin en büyük savunma sanayi araç üretim tesisini yapacak olan BMC için toplamda 2.500 dönüm yer ayrılmıştır.15 Nisan 2018’de Cumhurbaşkanımız Karasu’ya gelerek fabrika temel atma törenine katılmış ve ülke savunma sanayisi ile ilgili yapılacak yenilikleri ve gelişmeleri halkımıza anlatmıştır. Gerek sanayi, gerekse turizm alanında Türkiye’nin son dönemde gözbebeği olan Karasu’ya yatırımlar hızla artarak devam etmektedir.
Ocak 2017 yılında Karasu’da faaliyete geçen Karadeniz’in en büyük 2. ihracat limanının da BMC’nin fabrika kurulumu için Karasu’yu tercih etme sebebi olduğu söyleniyor.Karasu’ya önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırımın geleceğini söyleyen belediye başkanı sayın Mehmet İspiroğlu önümüzdeki 10 yılın gelişim şampiyonunun Karasu olacağını söyledi.

Call Now ButtonHemen Ara